Photoshop CS6 a speciální vzhled snímku pomocí vyhledání barev

Víte, že ve Photoshopu CS6 můžete používat sadu předpřipravených „vzhledů“ pro vaše fotografie. Ale nejen pro fotografie, ale také pro video, které, jak víte, můžete nyní ve Photoshopu CS6 jednoduše upravovat.

O co jde: s Photoshopem CS6 dostáváte v paletce Přizpůsobení (Adjustments) celou řadu tonálních, světelných a dalších připravených vzhledů, tzv. vyhledání barev (lookups). Ty umožňují na jedno kliknutí propůjčit snímku specifický barevný nádech, jistou zvláštní náladu.
Vzhledem k tomu, že tyto úpravy se automaticky realizují ve formě nové vrstvy úprav, jsou tyto úpravy nedestruktivní – pokud nejsme spokojeni, příslušnou vrstvu stačí vypnout nebo odstranit a obrázek se vrátí do původního stavu. Nebojte se experimentovat.

filtr-srovnani

Ukázka jednoho z mnoha filtrů – filtr Red Blue Yellow – obrázku dodá vzhled zašlé barevné fotografie.

Další výhodou úprav ve formě vrstev je, že míru úpravy můžeme řídit pomocí krytí vrstvy. Čím nižší krytí, tím menší míra úpravy. A stejně jako u jakýchkoli jiných vrstev, i u vrstev úprav můžeme nastavovat prolínací režim (blending mode). Vyzkoušejte sami, možností je nepřeberné množství.

lookup-paletky prolnuti

Jak asi víte, ve Photoshopu CS6 můžeme velice snadno sestříhat a upravit video. A pokud ji náš film, nebo některé jeho záběry, mají mít speciální atmosféru, není nic jednoduššího, než na ně použít tytéž úpravy, o kterých jsme zde hovořili.

video-s

Tak, jako můžeme aplikovat vrstvy barevných úprav na fotografie, stejně je lze použít i na záběry ve videu. Videu tak můžeme dát zvláštní, neopakovatelnou atmosféru.