Profesionální nástroje Adobe pro video

Co nás čeká ve video produkci

Adobe pomáhá video profesionálům, vysílacím společnostem a tvůrcům filmů posouvat možnosti ztvárnění příběhů tam, kde ještě nikdy nebyly.

Psst! Nepřeslechněte informace z výstavy NAB.

Špičkové video a audio nástroje Adobe dostávají nové výkonné funkce. Už brzy budete moci pracovat ještě kreativněji, snáze a efektivněji – od tvorby scénáře až po projekci hotového díla. Zde je poodhalení toho, co můžete čekat v přicházející verzi Adobe Premiere Pro, After Effects, SpeedGrade, Adobe Audition, Prelude a Adobe Story.

Nejvýznamnější nové funkce pro video profesionály

Adobe Premiere Pro – přehled

Profesionální střih videa je rychlejší a efektivnější díky desítkám zcela nových funkcí, jako například přepracovaná časová osa, vylepšená správa médií nebo zjednodušený barevný grading s použitím modulu Lumetri Deep Color engine.

After Effects –  přehled

Funkce Live 3D Pipeline přenáší scény z Cinema 4D do vrstev kompozice, bez nutnosti je předem vyrenderovat. Nástroj Zpřesnit okraje se postará o oddělení i velmi komplikovaného pozadí scény. Stabilizace specifických prvků ze scény pomocí funkce Warp Stabilizer VFX.

SpeedGrade – přehled

Software umožňuje dosáhnout vyvážených barev a osobitého, živého vzhledu. Rychlejší práci umožňuje Shot Matcher, který automaticky srovná rozdíly mezi záběry a sjednotí vzhled jednotlivých záběrů, scén i celého projektu.

Adobe Story Plus – přehled

Díky svým výkonným funkcím v oblasti tvorby scénářů, reportů a časového plánování vám Adobe Story Plus pomůže zvládat časové plány a snížit rozpočet. Můžete s ním sdílet projekty a spolupracovat online. Metadata scénářů lze využít pro rychlejší střih videa v Adobe Premiere Pro.

Adobe Prelude – přehled

Prelude urychluje nabírání videa jeho označování, disponuje flexibilními prostředky pro zadávání metadat. Umožňuje náhled klipů a jejich hrubý sestřih, který se pak otevře přímo v Adobe Premiere Pro. Díky tomu se ve svých nápadech nemusíte nijak omezovat a vaše střihová práce bude rychlejší.

Adobe Audition – přehled

Editace zvuku je mimořádně přesná. S využitím nové funkce Sound Remover snadno odstraníte specifické prvky ve zvuku pouhými pár kliknutími. V Preview Editoru můžete vizuálně porovnávat detaily obálky, zobrazovat několik pasáží současně a mnoho dalšího.

After Effects: Live 3D Pipeline

Scény z populární 3D modelovací a animační aplikace CINEMA 4D lze načíst přímo jako stopáže do After Effects bez nutnosti je nejprve vyrenderovat. To usnadňuje předávání materiálu mezi aplikacemi a otevírá řadu netušených tvůrčích možností.

Adobe Premiere Pro: Link & Locate

Moderní produkce jsou poskládané ze stovek (ne-li tisíců) klipů. Je tak poměrně snadné ztratit vazbu na soubory, zástupce či zálohy poukládané na různých jednotkách. Funkce Link & Locate pomáhá udržovat přehled a zefektivňuje správu médií.

Adobe Premiere Pro: finesy pro střih

Střih je daleko efektivnější díky přepracované časové ose, intuitivnímu výběru stopy a desítkám nových klávesových zkratek. Premiere zobrazuje kritické informace jako jsou duplikátní snímky nebo „through edits“. Pomocí atributů vkládání můžete kopírovat a vkládat určité efekty z jednoho klipu do druhého.

After Effects: Warp Stabilizer VFX

Jedná se o významný upgrade převratné funkce pro stabilizaci záběru (Warp Stabilizer). VFX Warp Stabilizer doplňuje možnost vybrat si ze scény objekt, který budeme stabilizovat, umožňuje reverzní stabilizaci a rovněž zachovat původní velikost scény pro opravu obtížných záběrů, jako jsou letecké záběry.

Adobe Premiere Pro: vylepšení audia

Audio Clip Mixer vám dává přesnou kontrolu nad zvukem. Parametry každého klipu můžete doladit nezávisle na ostatních. Vylepšená editace vícekamerových záběrů usnadňuje práci s více úhly videa. Synchronizace všech záběrů v zásobníku může být provedena najednou pomocí obálek.

Adobe Premiere Pro: modul Lumetri Deep Color Engine

V Adobe Premiere Pro můžete rychle použít rozsáhlé sady přednastavených krásných barevných gradingů s využitím modulu Lumetri Deep Color Engine. Pomocí prohlížeče vzhledů (Look Browser) si vyberete požadovaný vzhled a použijete jej stejně snadno, jako třeba prolínačku. Je rovněž možné importovat tabulky LUT z jiných systémů.

After Effects: nástroj pro zpřesnění okrajů

Zubatým hranám při klíčování záběrů je konec. Detaily při oddělování komplikovaných prvků jako jsou kudrnaté vlasy nebo pohybem rozmáznuté hrany od složitého pozadí zůstanou zachovány. To znamená, že můžete vytvářet přirozeně působící kompozice bez nutnosti speciálně natáčet záběry a ty pak klíčovat.

SpeedGrade: sjednocení záběrů (Shot Matcher)

Sjednocení vzhledu klipů bývá zdlouhavá práce. Shot Matcher práci urychluje automatickým korigováním rozdílů v záběrech pro dosažení jednotného vzhledu jednotlivých záběrů, scén i celého projektu.

Adobe Premiere Pro a Prelude: Rychlejší nalezení klipu podle scénáře

Integrace mezi Adobe Story, Prelude a Adobe Premiere Pro dovoluje sjednotit scénáře k videoklipům a pak klipy pomocí špičkové technologie Content Intelligence převést na prohledávatelný obsah, podle jehož textu lze najít a vybrat požadovaný klip. Scénáře lze editovat přímo z panelů.

Adobe Audition: měření hladiny zvuku

Při práci se zvukem můžete pracovat s monitorem hlasitosti a vyhovět tak požadavkům vysílacích regulací. Panel ITU Loudness Radaru poskytuje vizuální zobrazení hladin zvuku, takže lze snadno najít pasáže, které překračují limity hlasitosti.